O akci

Pražský biojarmark 2017

Jeden den (7.10. 2017 od 9ti do 17ti) radosti na dvorku nově zrekonstruovaného Národního zemědělského muzea, kde vytvoříme prostor, kde si budete moct popovídat a nakoupit plody práce místních ekologických zemědělců. Navazujeme na tradici Biojarmarku v Toulcově dvoře. Budeme ochutnávat a lovit biopotraviny od domácích ekozemědělců, poslouchat hudbu, vzdělávat se a tančit.

A co na Vás čeká?

 • Stánky s pestrou škálou produktů v bio kvalitě – ovoce a zelenina čerstvá i zpracovaná do podoby nejrůznějších džemů, chutney či omáček; vyzrálé hovězí maso; mléčné výrobky z kravského i kozího mléka včetně dlouho zrajících sýrů; sušené bylinky a čaje; Ghíčko i Ghítela či biodynamická vína.
 • Street food market – dobroty vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.
 • Doprovodný program pro děti i dospělé:
  kapely Aurora JaSBand, The Brownies, Šoulet doplněné tanečním číslem od Swing Busters,
  zábavné aktivity pro děti po celý den,
  ekodivadýlko na podiu v 10:00 a 15:00,
  promítání krátkých filmů s tématikou bio-eko
 • Anketa – soutěžit se bude o knihy z nakladatelství Smart Press. Těšit se můžete na Novou biokuchařku či BioAbecedář Hanky Zemanové, Kompletní návod k vytvoření ekozahrady a rodového statku od Jaroslava Svobody nebo Květinovou kuchařku Jany Vlkové.
 • Informační stánek Ministerstva zemědělství a PRO-BIO LIGY, kde lze po celou dobu biojarmarku klást otázky a dostávat informace o ekologickém zemědělství a bioprodukci v ČR.
 • Něco navíc – souběžně s biojarmarkem bude v prostorách muzea probíhat akce MZe „Za tajemstvím potravin aneb víš, co jíš“ a celý den bude vstup do muzea zdarma.

Budeme rádi, když se za námi zastavíte, pochutnáte si s námi a ulovíte si BIO i domů.
Těšíme se na vás, tým LOVIME.BIO

Akci pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a společnosti KEZ.